نام کاربری:    رمز عبور:


             بيماري در نهايت فقر


جناب استاد پس از چند ماه کار سخت در آهنگری، در گرمابه مشغول به کار شدند و قریب 3سال از لحظات عمر شریفشان را به فعالیت روزمره در حمام صرف نمودند تا از این طریق در تهیه مخارج زندگی، تلاشی وافر نمایند. این نوجوان با کوله‌باری از فقر و رنج، هر روز صبح زود تا پاسی از شب گذشته، به کار طاقت‌فرسا در حمام می‌پرداخت. اما این فعالیت شبانه‌روزی، منجر به بروز بیماری رماتیسم در ایشان گردید...


رماتیسمی که هر روز بیشتر از پیش در پای ایشان رسوخ کرده و تا آنجا پیش می‌رود که تاب و توان راه رفتن را از استاد سلب می‌کند و چون والدین ایشان به خاطر فقر و محرومیت از انتقال فرزند خویش به بیمارستان ناتوان بودند، لذا این درد بیش از یک سال رنج وتعب و سختی شدیدی را به جناب استاد تحمیل می‌کند، بطوری که فقط به صورت خزیدن می‌توانستند حرکت کنند. هر چند خانواده گرامی ایشان به راههایی از قبیل انداختن زالو بر پای مبارک استاد و یا ریختن ماسه‌های داغ کنار رودخانه بر روی پاهای ایشان تمسک می‌جستند، ولی هیچگونه نتیجه‌ای نمی‌گرفتند و درد همچنان پابرجا بود.

 

تا اینکه در نهایت، فرزند خویش را در بیمارستان فیروزآبادی شهرری بستری نمودند؛ زیرا این بیمارستان چون وقف فقرا و محرومین بوده است، پدر و مادر استاد ملزم به پرداخت هیچگونه وجهی نبوده‌اند. استاد در این بیمارستان حدود 40روز بستری بودند و هر روز یک آمپول که به رگ دستشان تزریق می‌شده به همراه مقداری دارو مصرف می‌کردند تا شاید این درد جانکاه بهبودی یابد.

 

خاطره خواندنی که در بیمارستان اتفاق افتاد این است که هرگاه رئیس بیمارستان ـ جناب آقای فیروزآبادی که مردی باصفا و خوش‌اخلاق بوده‌اند ـ از دید و بازدید بیمارستان خود فارغ می‌شدند از در خارج نمی‌گشتند، بلکه از آنجایی که تخت استاد در آخرین بخش و کنار پنجره بود، وقتی به ایشان می‌رسیدند پای خود را روی تخت جناب استاد نهاده و از خارج می‌شدند.

 

سرانجام پس از گذراندن دوران 40 روزه نقاهت، از بیمارستان مرخص شدند، اما علی‌رغم بهبودی نسبی، بیماری کاملاً از ایشان رخت برنبسته بود؛ زیرا هر چند درد رماتیسم خوب شده بود، ولی آثار آن (ورم) هنوز در پای ایشان وجود داشت.

 

برگرفته از کتاب سجده رمز خلاقیت عشق (نویسنده: علی نعیم‌الدّین خانی)بازگشت ...
مرتبط باموضوع :

 لطايف عارفانه استاد (خ)  [ يكشنبه، 3 آبان ماه، 1394 ] 571 مشاهده
 توبه‌ آدم‌ صفي‌الله‌(ع‌) در پرتو اذكار رحماني‌ 1  [ سه شنبه، 5 ارديبهشت ماه، 1396 ] 232 مشاهده
 لطایف عارفانه استاد (ج)  [ دوشنبه، 11 آبان ماه، 1394 ] 571 مشاهده
 سفر به لبنان و سوريه  [ پنجشنبه، 29 خرداد ماه، 1393 ] 862 مشاهده
 لطایف عارفانه استاد (الف)  [ سه شنبه، 15 دي ماه، 1394 ] 313 مشاهده

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]