نام کاربری:    رمز عبور:


كتاب آواي نيايش، مجموعه مناجات هاي استاد يعقوب قمري شريف آبادي

پرتوي از جمال روح الله، سخنان عارفانه استاد يعقوب قمري شريف آبادي

كتاب شكوه خاطره، خاطرات تصويري استاد يعقوب قمري شريف آبادي

كتاب سيماي خورشيد در آيينه مقالات، به قلم چهل تن از نويسندگان

مراتب هفتگانه فرشته عشق، نويسنده: استاد يعقوب قمري شريف آبادي

كتاب لطايف عارفانه، جملات حكيمانه استاد يعقوب قمري شريف آبادي

كتاب انسان كامل مرآت خفيه، نويسنده استاد يعقوب قمري شريف آبادي

زن طائر فردوس يا ساحر دوزخ، نويسنده: استاد يعقوب قمري شريف آباديندای بشیر: شخصيت هاي ديني ـ اجتماعي

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]اشاره

امام خمینی(س) یگانه شخصیتی است که به اعتراف دوست و دشمن بیشترین تأثیر را با انقلاب الهی خویش در جامعه جهانی معاصر داشته و به عنوان احیاگر ارزش­ های دینی و معنوی در قرن حاضر مطرح می­باشد. و به واقع، زندگي پر ماجراي آن فرزانه دوران، که با عزت و سرافرازی آمد، با عزت و اقتدار به سر برد و با عزت و عظمت رفت، تجسم عيني معارف عظيم قرآني و تحقق انسان كمال­ يافته ­اي است كه مقصد و مقصود از كتاب آسماني قرآن را دريافت و پيوسته در طريق سلامت با ایمان خالصانه و عمل صادقانه به سوي نور مطلق سير نمود تا راضي و مرضي به لقاي محبوب خويش، پروردگار بي ­نياز نايل آمد.

آنچه در این مقاله تبيين می­شود، بررسی دیدگاه حضرت امام در باره مقصد و مقصود قرآن کریم است که نیل به آن باعث عزت و سربلندی خود ایشان گشته است.ادامه مطلب ...


اشاره

يكي از معارف حيات‌بخش قرآن، مسئله انفاق است كه از يك سو راهكاري براي برطرف كردن فاصله طبقاتي و از بين بردن فقر از جامعه مي‌باشد و  از سوي ديگر دستور العملي براي خودسازي و تزكيه نفس در راه تكامل روح آدمي. در اين نوشتار، موضوع انفاق از منظر قرآن كريم و در آيينه زندگاني سرور زنان عالم، فاطمه زهرا(س) بررسي مي‌شود كه خود فرمود: «از دنياي شما سه چيز محبوب من است: 1. تلاوت قرآن؛ 2. نگاه به چهرة رسول خدا(ص)؛ 3. انفاق در راه خدا.»(1)

 ادامه مطلب ...


(نگاهي گذرا به شخصيت حضرت معصومه(س) در آيينه قرآن و حديث)

مقدمه

آسمان تاريخ بشريت، مملو از درخشش ستارگاني است كه با انوار ايمان، اخلاص، عبوديت، پارسايى و طهارت خويش، گستره جهان را زينت بخشيده و فروغ هدايت را بر بنى آدم ارزانى داشته ‏اند؛ جلوه‏ هاى حسنايى كه زيبنده ‏ترين نقش انسانى در نگارستان هستى بوده ‏اند و نسيم روح بخش معنويت را از بهشت ضميرشان بر كوير جامعه بشرى روان نموده و سراى دنيا را به شميم دلنواز عشق و معرفت ولايى عطرآگين ساخته و به طره گشايى از جمال بى ‏مثال رحيمى در عالم ناسوت پرداخته ‏اند.ادامه مطلب ...


عالم ربانی و عارف صمدانی، شیخ بهاء الدین محمد عاملی، معروف به شیخ بهائی یکی از بزرگان و مفاخر و نوابغ اواخر قرن دهم و اوایل قرن یازدهم هجری می باشد که در جامعیت و تنوع علوم و دانش، کمتر کسی را می توان همچون او یافت.

وی در سال 953 ق. در بعلبک از توابع جبل عامل لبنان در یک خاندان علم و معرفت که تبار و نسب خود را به «حارث همدانی» یکی از یاران امیر المؤمنین علی(ع) می رساند، پا به عرصه حیات نهاد. در خردسالی به همراه پدر به ایران آمد و چندی را در همان اوان در قزوین گذرانید. پس از چندی به اصفهان رفت و طولی نکشید که از طرف شاه عباس به ریاست علمیه آنجا منصوب گردید و مقام شیخ الاسلامی را نیز احراز کرد.ادامه مطلب ...


شكرانه

 حمد و ثناى بى ‏انتها پروردگارى را سزاست كه معتكفان گلشن ملكوتش در سراپرده عرش رحيمى به تسبيح و تهليل او مى ‏پردازند و دلباختگان آستان جبروتش در محراب جمال او پيشانى سجود مى ‏سايند.

 پروردگارى كه قلم را تجلى ‏بخش رازنامه بزرگ الهى نمود تا جهان را از هيبت و شكوه معرفت لبريز سازد و گلبانگ توحيد را در سراسر گيتى طنين ‏انداز نمايد.

 و شكر و سپاس بى ‏پايان و تقديس و تحميد خداى رحمان، قافله سالار هدايت را كه مهتاب وجودش در شب تاريك و طوفانى روزگار به جلوه در آمده و فروغ قمر روحانى ‏اش اميدبخش رهروان صراط كمال گشته و با سيماى يوسف‏ وارش مرآت تمام نماى ولايت علوى و آيينه ‏دار طلعت بى‏ مثال فاطمى شده است.

 ادامه مطلب ...